Roman Bojko – konzultant

Mám rád finance a mám rád sociální a ekologickou udržitelnost a nejraději vidím obě věci společně v jedné organizaci. Přesně jako v Kokoze. Nevadí mi problémy, vadí mi když se neřeší. Mám rád podnikavé lidi ale ještě radši mám rád podnikaní pro lidi a tuhle planetu. Když to má celé smysl.Taky se starám se v Hubu o Social Impact Award, aby bylo více takých projektů. V poradenské firmě Because se zase starám aby firmy a organizace hledali řešení, když vidí problémy a překážky.

 

Vítek Brodský - realizace workshopů

Pěstuji český česnek, studuji chemii a zajímám se o permakulturu. Podporuji Svobodu v práci, lektoruji kurzy pro KOKOZU a obdivuji Apple. Rád trávím čas v přírodě a manuální prací. Zahrada pro mě znamená odpočinek i místo zhmotňování představ a postupů. Snažím se předávat svůj pohled na svět prostřednictvím produkce videí a uskutečněním projektů.

 

 

Klára Golová - účetnictví

Původní profesí sociální pracovnice, nyní jsem 2 roky na mateřské dovolené se synem Jáchymem a zároveň v intenzivním přeškolovacím procesu na "paní účetní". Ta radost, když to všechno hezky vyjde, čísla sedí a můžu si něco hotového odškrtnout, je veliká. Nemůžu se toho po letech strávených v nikdy nekončící práci s lidmi nabažit.


Lenka Hnidáková - členska správní rady

Splnila jsem si sen, a po práci v oblasti PR a marketingu se můj koníček - sociální média stal i mou prací. Vyrostla jsem na malé vesnici, ale žiju v Praze a občas se mi opravdu stýská, díky KOKOZE mám pocit, že se daří přenést aspoň malou část domova do města. Od června 2013 jsem vyměnila pozici Social media senior v agentuře GroupM za pozici máma na mateřské. Dcera Sára je zároveň mým největším koníčkem. Abych se na té mateřské náhodou nenudila pomáhám manželovi s provozováním zdravého fastfoodu Famagusta a peču domácí cupcakes.

 

Martin Hruban - koordinátor zahrady

Už jako kluk jsem se motal pořád někde po Jižáku a sázel, co se dá. Když jsem se pak ve 30 rozhodoval co dál, Kokoza a její komunitní zahrada pro mě byla jasná volba. Říkal jsem si: Poznáš nové lidi, vyměníš balkón za kus země, vezmeš do ruky vidle místo klávesnice a myši, které tě jinak živí. V zahradě mě baví experimentovat, zkoušet exotické byliny, hledat inspiraci pro kuchyň. Na komunitním pěstování se mi líbí myšlenka společného sdílení zkušeností a zájmů napříč generacemi. Vedle země kopu vášnivě i do míče, rybařím a cestuji.


Jana Jaklová - kompostovací konzultantka 

Jsem podnikavec, ráda cestuju, tančím a učím se novým věcem. Vystudovala jsem Českou zemědělskou univerzitu v Praze obor Odpady a jejich využití. Nejvíc mě baví bioodpad a to proto, že to není odpad v pravém slova smyslu, ale vstupní surovina, kterou lze přeměnit v kompost, tedy kvalitní organické hnojivo, ten je možné použít pro pěstování ať už zeleniny či okrasných květin, z kterých časem vznikne aspoň z části bioodpad, který lze poté opět využít k produkci kompostu, a kruh se uzavírá :). Udržitelnost, skvělé a realizované nápady, to je KOKOZA jak jsem jí poznala a je mi ctí s ní spolupracovat!

 

Tereza Klenorová

Studentka sociologie a sociálního rozvoje na Université Lille 3, stážistka v Jardin de Cocagne de la Haute Borne, členka sdružení Potatoit, budoucí komunitní zahrady v kampusu univerzity. Jsem milovník Francie, nadšenec a chrlič nových nápadů. V současnosti realizátorka projektu Zdrojovna, kreativní recyklační dílny. Jsem milovnice všeho, co je oldschool. Pro Kokozu aktuálně píšu na dálku zážitky ze světa komunitních zahrad ve Francii. 
Petra Klingerová - členka dozorčí rady

 již brzy

 

Roman Kocek - pracovní asistent

Po deseti letech zkušeností v různých zaměstnání od redaktora České televize po dělníka na stavbách jsem našel v KOKOZE práci, při které se nemusím stydět za práci pro práci, nebo pro nesmyslný výsledek. Ve stejném stylu pracuji zároveň v Café Na půl cesty u Green Doors, o. s.. V KOKOZE si užívám kombinaci komunitní práce, zahradničení a spolupráci s lidmi, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním. To vše na jednom z největších panelových sídlišť a příkladu současné atomizované společnosti.Adéla Kubíčková - členka správní rady

 již brzy

 

Tereza Kvítková - členka správní rady

Od malička mi proudí v žilách zelená krev, vždy mě to táhlo k přírodě, rostlinám, zahradám. Po studiu zahradnictví a zahradní a krajinářské architektury se tvorbě zahrad a práci s květinami věnuji naplno. Před třemi lety jsem s kolegou založila ateliér zahradní tvorby. S částí Kokozy se znám od deseti let, jejich myšlenky znám tedy od úplného počátku, Kokoza se mi líbí, fandím jí a chci ji dále podporovat.

 

Lucie Lankašová - zakladatelka a ředitelka

Lucie je spolu s Kristinou zakladatelka KOKOZA, o. p. s. Ještě během studií pracovala několik let jako sociální pracovnice s lidmi s duševním onemocněním, poté strávila půl roku v Belgii, kde pracovala na biofarmě, která zaměstnávala lidi se znevýhodněním. Má také zkušenosti s řízením projektů. Dlouhodobě ji zajímá společensky prospěšné podnikání a propojování zkušeností z podnikatelské sféry s neziskovým sektorem. V současné době působí částečně v Hub Praha. Má ráda kočky, udržitelnost v denním životě, kompostování, design a umění.


Míša Nosková - pracovní konzultantka

Míša pracuje v o.s. Green Doors a věnuje se práci s lidmi, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním. V současnosti vede program Začleňování na trh práce, předtím pracovala několik let jako pracovní terapeutka v tréninkové kavárně Klub V.kolona v Psychiatrické léčebně Bohnice. Baví jí osvěta a boření mýtů o duševním zdraví. KOKOZA propojuje práci a radost. V KOKOZE pomáhá v rámci projektu: Komunitní zahrada: bezpečné místo pro trénink a pracovní začlenění osob se zkušeností s duševním onemocněním. Ve volném čase se věnuje loutkovému divadlu, cestování a partyzánskému zahradničení.


Václava Parkánová - PR specialistka

Baví mě propagovat smysluplné projekty a vymýšlet jak je zviditelnit. Na  Kokoze se mi líbí její ekologicko-komunitní zaměření a její poloha na pomezí neziskového a komerčního sektoru.


Honza Páv - radí firmám, aby se neztratily nejen na internetu

Když jsem v roce 2012 hledal vhodný projekt, na kterém bych si odpracoval povinnou praxi v rámci studia na Stunome, náhodou se mi do cesty připletla Kokoza (díky, Lelí!). Po krátkém rozhovoru s Luckou jsem věděl, že Kokoza není jen projekt, kterým si splním studijní povinnosti, ale že jde o něco, co se vyplatí sledovat z blízka. A tak jsme začali spolupracovat. Pak už to šlo rychle. První kompostér, první žížaly, první zelený balkón. Ve zlomovém roce 2013 jsme s kamarády založil Lovebrand. Pořád ale zůstávám i v MEC, kde se věnuji strategickému plánování, sociálním sítím, buzz monitoringu a mobilnímu marketingu na projektech velkých značek. Jsem hrdým Kliktivistou a spolupořádám pravidelná setkání Nemarketing.

 

Petr Plíva - člen dozorčí rady

Vystudoval jsem ČVUT a více než 30 let pracuji pro Výzkumný ústav zemědělské techniky, v.v.i. KOKOZA mě baví, protože je to mladá dynamická organizace, spojuje nás společný zájem o netradiční způsoby zpracovávání biologicky rozložitelného odpadu v městské zástavbě a protože řeší otázky podpory zaměstnanosti osob se zdravotním či sociálním znevýhodněním. Jsem vášnivý motorkář a milující táta.


Radka Pokorná

Mými tématy jsou udržitelnost (sociální, ekologická i etická), městské zahradničení a budování značek, které mají smysl. A tak jsem se naprosto přirozeně dostala i ke Kokoze. Nejdříve jsem ji měla holky na konferenci o udržitelnosti, pak jsem začala chodit na jejich skvělé workshopy a teď už jsem i součástí týmu a rozvíjím právě workshopy a vzdělávání. A kromě toho studuji zahradní a krajinnou tvorbu - můj dávný sen. A jestli vás zajímá pěstování na balkoně, koukněte na ten můj Balkon nejen k nakousnuti.


Kateřina Procházková

V Kokoze působím jako koordinátorka komunitní zahrady Vidimova na Jižním městě. Komunitní zahradu vnímám jako místo, kde si mohu vypěstovat menší produkci kvalitní zeleniny a zároveň jako prostor, ve kterém se dají navázat nová přátelství podložená podobným zájmem. Doufám, že se všem, kteří se do chodu zahrady zapojí, podaří nalomit anonymitu místního sídliště a že se časem zahrada stane nejenom místem pro pěstování, ale také zázemím pro relaxaci, inspiraci a zábavu. Máte-li zájem pronajmout si na zahradě ve Vidimově záhonek nebo se dozvědět více o našich aktivitách, napište mi na: katerina@kokoza.cz


Kristina Regalová - zakladatelka a předsedkyně správní rady

Kristina se do společensky prospěšného podniku KOKOZA pustila s Lucií poté, co procestovala Nový Zéland a řekla si, že má smysl věnovat se naplno věcem, které jí baví. Má několikaleté zkušenosti s prací v neziskovém sektoru a déle než rok působila v komerční sféře, kde si vyzkoušela, jak důležité je vystupovat profesionálně a umět být dobrým obchodníkem. Na KOKOZE ji nejvíce baví možnost ovlivňovat život ve městě a přispět k tomu, aby byl hravější a zelenější. Momentálně ji zaměstnává také její syn Antonín. Ve volném čase ve věnuje šití, masážím a plavání.


Honza Richtr

Honza je v současnosti na Fulbrightově stipendiu ve Spojených státech, kde pracuje na studii projektů městského zemědělství. Pro Kokozu píše příspěvky na blog.  Zajímá se o městské ekosystémy, permakulturu, akvaponii a chov včel ve městě. Vystudoval krajinnou ekologii a biologii na Jihočeské univerzitě a doktorskou práci na téma městského zemědělství v Praze píše na Fakultě architektury ČVUT.

 


Alžběta Škodová - kompost mentor

Vystudovala jsem ČZU, odbor Odpady a jejich využití a následně také pedagogický obor Učitelství odborných předmětů. Po škole jsem pracovala na Ministerstvu životního prostředí, kde jsem měla na starosti problematiku biologicky rozložitelných odpadů. Aktuálně na mateřské dovolené dělám od všeho, co mě baví, trochu (děti, příroda, bioodpady, přátelé, dobré jídlo, zahrada, vzdělávání sebe, malých i velkých). Líbí se mi podílet se na inspirativních projektech, majících vztah k životnímu prostředí a už se moc těším, až se na Praze 4 začne kompostovat.

 

Petr Vítek - předseda dozorčí rady

Jsem jedním ze zakladatelů Hub Praha, kde KOKOZA našla podporu v začátcích a proto je moje působení ve správní radě naprosto bez diskuze. Mám radost, když se daří dobré věci dobrým lidem. Mám radost i z ohromných maličkostí a rád se směju. Mám rád tabulky, Radiohead, pohyb, jednoduchost a pochybování. Můj oblíbený citát: „Bolest je pocit a dává životu význam.“ Oblíbený vzorec: [spokojenost] = [proč] x [co] x [jak] – [očekávání]. 

 

 

Luděk Vomáčka - člen správní rady

 již brzy


Markéta Zábojníková

Jsem druhou stážistkou v KOKOZE. Studuji 3. ročník oboru Sociální práce a sociální politika na Filozofické fakultě UK. Zajímá mě práce s lidmi se zkušeností s duševním onemocněním a koncept Recovery- úzdravy. Přes dva roky jsem pracovala na chráněném bydlení  BONA o.p.s., kde jsem se naučila, že s duševní nemocí nepřichází jen to špatné. Ráda vymýšlím a připravuji veganské pokrmy. Momentálně nejvíce času věnuji výchově i blbnutí s mým psem Buddym. KOKOZA mě hned na začátku nadchla svou vizí k zapojení lidí i firem do kompostování, pěstování a setkávání se na komunitních a městských zahradách a věřím, že z nadšení jen tak rychle nevyjdu!

Martin Žampach - člen správní rady

Jsem průmyslový designér s dobrým smyslem pro detail a kompozici, průzkumník 3D tisku. Milovník kvalitního jídla a pití. Cestovatel :-)