Trochu jiná škola v přírodě

Tento rok přicházíme nově s nabídkou exkurzí pro školy. Díky podpoře Hlavního města jsme spolu s partnery připravili terénní výukové programy na komunitních zahradách, městských sadech, včelnicích a rodinných hospodářstvích v Praze a blízkém okolí pro žáky 2. stupně základních škol a víceletých gymnázií.

Je to pro vás výzva, na kterou se těšíme. Náš cíl je jasný, nadchnout budoucnost našeho národa (naše i vaše děti) pro pěstování a kompostování ve městě. Možná, že se pro ně stane žížala novým superhrdinou nebo se zakousnou do nejlepšího rajčete svého života. Kdo ví, každopádně to bude hlína!

Začínáme už v květnu, tak nahlédněte do KATALOGU a šiřte, prosím, mezi učitele a žáky.

Zde je přehled míst, které má pod palcem Kokoza:

Komunitní zahrada Vidimova (Praha 11)

Ukážeme si, co jsme životem ve městech zapomněli. Objevíme, že se dá pěstovat i uprostřed paneláků, zbytky z kuchyně znovu zrecyklovat na kompostu a díky němu pak sklízet skvělou úrodu. Vysvětlíme, že to jde zábavně a komunitně na sídlišti. Podle sezony i ochutnáme úrodu. Vysvětlíme si, co do kompostu patří a co ne a jak se přehazuje kompost.

Zelená zahrada Smetanka a Otevřená zahrada Archangelská (Praha 2, Praha 10)

A jak to funguje v otevřeném vnitrobloku, kde nežijí jen lidé? Ochutnáme jídlo z cyklu, ukážeme si sběr dešťové vody a hospodaření s ní. A zjistíme, jak jednoduché to může být i ve městě. Podle sezóny se naučíme rozpoznávat jedlé rostliny a zjistíme, co můžeme sklidit ještě na podzim.

Vnitroblok Bezobalu (Praha 2)

I na malém betonovém plácku ve městě můžeme vytvořit zelenou oázu, která přinese radost a kvalitní potraviny nejen obyvatelům okolních domů. A kromě toho se podíváme, jak se dá nakupovat bez obalu - kvalitně a ekologicky. Zakladatelé Bezobalu řeknou něco i o jejich záměru rozvíjet myšlenku v České republice a spolu s Kokozou představí jedlý dvorek.

Kolpingův dům (Praha 8)

V azylovém domě žije sedm matek s dětmi, které na jedlé zahradě pěstují zeleninu a ovoce. Z těch pak v rámci kurzů vaření připravují obědy pro ostatní. A my jim trochu koukneme pod pokličku. Jak se jim pěstuje? Jak se jejich děti učí pěstovat, va- řit i kompostovat? Poznáte, co pěstují a co mají nejraději?

Rocket v Lifefoodu (Praha 9)

Ukážeme si na v ČR unikátním zařízení, jak funguje kompostování přímo z výroby. Super kvalitní vstupy (v podobě surovin na raw stravu) se za krátkou dobu promění na super skvělý kompost, díky kterému je pak možné si vypěstovat kvalitní potraviny. A my si ukážeme, jak takový kompostér funguje v rámci provozu české firmy Lifefood.

Případné objednávky směřujte na Míšu:
misa@kokoza.cz; 777 083 870

K programu vám více prozradí Kristina:
kristina@kokoza.cz; 608 653 938